Pozv��nka na debatu

Datum: 14.04.2021

Přibližně třetina občanů EU žije a pracuje v evropských příhraničních regionech. Tyto hranice mají přímý i nepřímý dopad na jejich každodenní život. Lidé žijící v příhraničních regionech se často potýkají se zvláštními výzvami, ať už jde o hledání zaměstnání, přístup ke zdravotní péči a dalším veřejným službám nebo o každodenní dojíždění a překonávání administrativních problémů. Nejúčinnějším nástrojem pro překonání rozdělujícímu efektu hranic je prokazatelně přeshraniční spolupráce.

9. května ve Štrasburku bude zahájen celoevropská Konference o budoucnosti Evropy. Evropský výbor regionů chce hrát v této konferenci aktivní roli, a tak jeho členové organizují ve svých regionech místní debaty. Touto debatou chceme přispět k formulování vize, jak by měla v budoucí Evropě fungovat přeshraniční spolupráce jaké postavení by v ní měly příhraniční regiony mít. Zaměříme se konkrétně i na náš euroregion, ve kterém žijeme. 

Debata je otevřena veřejnosti a budeme rádi za širokou diskusi. Pozvání na ni přijali lidé, kteří mají s přeshraniční spoluprací mnohaleté zkušenosti: 

Moderátor: David Hamr, Český rozhlas Liberec 

 

Termín: 21. dubna 2021, 14:30 - 16:30 hodin

 

Zapojte se do debaty i Vy! Debata se uskuteční online a zúčastnit se jí můžete na následujícím odkazu:

https://euconf-eu.zoom.us/j/98598410661?pwd=aElKS1p0cnRQS0gxOGFlOVhGWWdDQT09 


Témata k diskusi:

 

tisk